- 2014 წელი − საქართველო OGP-ის მმართველი კომიტეტის წევრად აირჩიეს − აღმასრულებელ კომიტეტში მთავრობას იუსტიციის მინისტრი წარმოადგენს
- 2015 წელი − მექსიკის გლობალურ სამიტზე საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოებასთან წარმატებული თანამშრომლობისათვის ღია მმართველობის ჩემპიონის ჯილდო გადაეცა
- 2015 წელი − თბილისში „ღია მმართველობის პარტნიორობის“ ევროპის რეგიონული კონფერენცია გაიმართა. საქართველო პირველი ქვეყანაა აღმოსავლეთ ევროპაში, რომელმაც პარტნიორობის მაღალი დონის შეხვედრას უმასპინძლა
ღია მმართველობა საქართველოს 2014-2015 წლების სამოქმედო გეგმა მთავრობისა და არასამთავრობო ორგანიზაციათა ერთობლივი მუშაობის, ასევე ქვეყნის მასშტაბით გამართული საჯარო კონსულტაციების პროდუქტია. გეგმა შემუშავდა ღია მმართველობა საქართველოს ეროვნული საკოორდინაციო მექანიზმის ღია მმართველობა საქართველოს ფორუმის ფარგლებში და მის შემუშავებაში ასევე მონაწილოება მიიღო ფართო საზოგადოებამ საჯარო კონსულტაციების მეშვეობით. საჯარო კონსულტაციები ჩატარდა საქართველოს 15 ქალაქში USAID-ის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრებისა და სსიპ - სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს საზოგადოებრივი ცენტრების მხარდაჭერით. საქართველოს მასშტაბით გამართულ 19 შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო 700-მდე დაინტერესებულმა პირმა.
ფორუმის მონაწილე არასამთავრობო ორგანიზაციებმა სრული მხარდაჭერა გამოუცხადეს სამოქმედო გეგმის პროექტში ასახულ ვალდებულებებს. გარდა ამისა, მათი დამატებითი რეკომენდაციები, რომლებიც გეგმის პირველი პროექტის შემუშავების შემდეგ წარმოადგინეს, უმეტესწილად გათვალისწინებული იქნა და ვალდებულებების სახით აისახა ღია მმართველობა საქართველოს 2014-2015 წლების სამოქმედო გეგმაში.
2014–2015 წლების სამოქმედო გეგმაში გაერთიანებულია 16 პასუხისმგებელი უწყების 29 ვალდებულება, რომლებიც შესაბამისობაშია ღია მმართველობის პარტნიორობის პრინციპებთან - გამჭვირვალობა, ანგარიშვალდებულება, მოქალაქეთა ჩართულობა და ტექნოლოგია.

• 2014 – Georgia was elected as a member of OGP Steering Committee – the Government is represented by the Minister of Justice at the Steering Committee
• 2015 – Georgia was granted Open Government Champion’s Award for successful cooperation with civil society at the OGP Global Summit in Mexico
• 2015 – OGP European Regional Conference was held in Tbilisi. Georgia was the first Eastern European country to host the OGP high-profile meeting
The OGP Georgia Action Plan for 2014-2015 was the result of a joint work of the Government and NGOs as well as of the public consultations conducted across the country. The plan was elaborated within the scope of the OGP Georgia Forum - Georgian National Coordination Mechanism, with the engagement of the general public through public consultations. Public consultations were held in 15 cities with the support of USAID Centers for Civic Engagement and Community Centers of the LEPL - Public Service Development Agency. Up to 700 stakeholders took part in 19 meetings held across Georgia.
NGOs participating in the Forum expressed their full support of the commitments reflected in the draft Action Plan. Moreover, their additional recommendations, presented after the first draft Action Plan was elaborated, were mostly considered and were reflected as commitments in the OGP Georgia Action Plan for 2014-2015.
29 commitments of 16 responsible agencies in compliance with the OGP principles - transparency, accountability, civic engagement, and technology have been incorporated into the Action Plan for 2014-2015.