ვალდებულება: გამჭვირვალე და კეთილსინდისიერი მმართველობის განმტკიცება დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტში
სამუშაო პროცესში მომზადდა სიტუაციის ანალიზი გამჭვირვალე და კეთილსინდისიერი მმართველობის შესახებ, ასევე შემუშავდა სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის პირველადი სამუშაო ვერსიები. 2019 წლის 28 მარტს და 13 ივნისს გაიმართა აღნიშნული სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის განხილვები ადგილობრივი მედიის წარმომადგენლების, ადგილობრივი განვითარების ჯგუფის (LAG), სხვა არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მუნიციპალიტეტის თანამშრომელთა მონაწილეობით. გარდა ამისა, სამოქმედო გეგმა შენიშვნებისა და კომენტარებისთვის 2 კვირის ვადით წარედგინათ ადგილობრივ არასამთავრობო ორგანიზაციებს.
დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის მერიაში შეიქმნა დროებითი სამუშაო ჯგუფი, რომელიც პარტნიორ ორგანიზაციასთან ერთად მუშაობს სამოქმედო გეგმით გაწერილი ვალდებულებების შესრულებასა და ახალი ინოვაციური მექანიზმების დანერგვაზე. დედოფლისწყაროს მერიაში ღიაობისა და ანგარიშვალდებულების მაღალი ხარისხის უზრუნველყოფის მიზნით, მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2018 წლის 13 აპრილის N30 დადგენილების საფუძველზე საჯარო ინფორმაცია კატეგორიების მიხედვით, სხვადასხვა ფორმატში გამოქვეყნება მერიის ოფიციალურ ვებგვერდზე (www.Dedoplistskaro.gov.ge).
პასუხისმგებელი უწყება: დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის მერია
დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის მერიამ გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) ადგილობრივი თვითმმართველობის პროგრამის დახმარებით, მოამზადა გამჭვირვალობისა და კეთილსინდისიერების ამაღლების სტრატეგია (2019-2022 წწ), სამოქმედო გეგმა (2019-2020 წწ.) და მონიტორინგის ჩარჩო, რომელიც დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის საკრებულომ 2019 წლის 15 აგვისტოს N24 განკარგულებით დაამტკიცა.
გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ), ადგილობრივი თვითმმართველობის პროგრამა
დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის მერია
სამუშაო პროცესში მომზადდა სიტუაციის ანალიზი გამჭვირვალე და კეთილსინდისიერი მმართველობის შესახებ, ასევე შემუშავდა სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის პირველადი სამუშაო ვერსიები
2019 წლის 28 მარტს და 13 ივნისს გაიმართა აღნიშნული სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის განხილვები ადგილობრივი მედიის წარმომადგენლების, ადგილობრივი განვითარების ჯგუფის (LAG), სხვა არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მუნიციპალიტეტის თანამშრომელთა მონაწილეობით. გარდა ამისა, სამოქმედო გეგმა შენიშვნებისა და კომენტარებისთვის 2 კვირის ვადით წარედგინათ ადგილობრივ არასამთავრობო ორგანიზაციებს. დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის მერიაში შეიქმნა დროებითი სამუშაო ჯგუფი, რომელიც პარტნიორ ორგანიზაციასთან ერთად მუშაობს სამოქმედო გეგმით გაწერილი ვალდებულებების შესრულებასა და ახალი ინოვაციური მექანიზმების დანერგვაზე.
დედოფლისწყაროს მერიაში ღიაობისა და ანგარიშვალდებულების მაღალი ხარისხის უზრუნველყოფის მიზნით, მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2018 წლის 13 აპრილის N30 დადგენილების საფუძველზე საჯარო ინფორმაცია კატეგორიების მიხედვით, სხვადასხვა ფორმატში გამოქვეყნება მერიის ოფიციალურ ვებგვერდზე (www.Dedoplistskaro.gov.ge).

Commitment: Strengthening transparency and good governance in Dedoplistskaro Municipality
During the process, the situation analysis on transparency and good governance and initial drafts of the Strategy and Action Plan was elaborated. On 28 March and 13 June 2019, discussions on the Strategy and Action Plan were held with the local media representatives, Local Action Group (LAG), other NGOs, and municipality staff. In addition, the Action Plan was submitted to the local NGOs for making comments and feedback within two weeks.
The temporary working group was set up at Dedoplistskaro Municipality to cooperate with the partner organization to fulfill commitments set out in the Transparency and Integrity Building Action Plan and introduce new innovative mechanisms. Based on decree N30 of Municipality Council of 13 April 2018, public information will be published according to the categories in different formats on the official website of the City Hall (www.Dedoplistskaro.gov.ge) to ensure openness and a high degree of accountability in Dedoplistskaro City Hall.
Lead Agency: Dedoplistskaro Municipality City Hall
With the support of the Local Self-government Program of German Society for International Cooperation (GIZ), Dedoplistskaro Municipality City Hall developed the Transparency and Integrity Building Strategy (2019-2022), Action Plan (2019-2020), and Monitoring Framework, which were approved by the Order N24 of Dedoplistskaro Municipality Council on 15 August 2019.
German Development Agency – GIZ, local self-governance program.
Dedoplistskaro Municipality City Hall
During the process, the situation analysis on transparency and good governance and initial drafts of the Strategy and Action Plan was elaborated
On 28 March and 13 June 2019, discussions on the Strategy and Action Plan were held with the local media representatives, Local Action Group (LAG), other NGOs, and municipality staff. In addition, the Action Plan was submitted to the local NGOs for making comments and feedback within two weeks. The temporary working group was set up at Dedoplistskaro Municipality to cooperate with the partner organization to fulfill commitments set out in the Transparency and Integrity Building Action Plan and introduce new innovative mechanisms.
Based on decree N30 of Municipality Council of 13 April 2018, public information will be published according to the categories in different formats on the official website of the City Hall (www.Dedoplistskaro.gov.ge) to ensure openness and a high degree of accountability in Dedoplistskaro City Hall.